Майстар-клас настаўніка

беларускай мовы і літаратуры ДУА «Гімназія г.Пружаны»Кнігі Галіны Паўлаўны

Тэма

Мэта:

расшырыць прафесійныя веды і практычныя навыкі педагогаў ў галіне прымянення праектна-даследчых метадаўнавучання».

Задачы:

1. Папулярызацыя праектна-даследчых метадаў арганізацыі пазнавальнай дзейнасці вучняў, метадычных знаходак у практыцы выкарыстання праектна-даследчых метадаў на ўроках і ў пазакласнай дзейнасці;

2. Распаўсюджанне вопыту па прымяненні праектна-даследчых метадаў у адукацыйным працэсе як сродку развіцця інтэлектуальнага і творчага патэнцыялу вучняў;

3. Аказанне дапамогі ўдзельнікам майстар-класа ў практычным авалоданні праектна-даследчымі метадамі.

План правядзення:

1. Знаёмства з планам майстар-класа, пагружэнне ў праблему.Праектна-даследчая дзейнасць у школе (абаснаванне ідэй праектна-даследчых тэхналогій).
  2. Прэзентацыя педагагічнага вопыту педагога-майстра па тэме «Праектна-даследчая дзейнасць вучняў як эфектыўны сродак іх інтэлектуальнага і творчага развіцця».
  3. Характарыстыка дасягненняў педагога ў вобласці прымянення праектна-даследчых тэхналогій на ўроках і ў пазакласнай дзейнасці.
  4. Дзелавая гульня для ўдзельнікаў майстар-класа «Мадэляванне структуры і зместу вучэбнага даследавання».

Падвядзенне вынікаў  работы, рэфлексія.

Буклет