Новая художественная литература серии «Школьная библиотека»

1. І сэрцам, і думамі: зборнік паэтычных твораў для навучэння беларускай літаратуры ў ІX класе / уклад. Аксана Спрынчан. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2020. – 398 с. – (Школьная бібліятэка).
  2. Зборнік празаічных твораў для вывучэння беларускай літаратуры ў 9 класе: для ст. шк. узросту. – Мінск: Беларуская Энцыклапедыя імя Петруся Броўкі, 2020. – 168 с.: іл. – (Школьная бібліятэка).
  3. Зборнік для чытання ў ІV класе: для дзяцей малодшага школьнага узросту / склад. Н.У. Антонава. – Мінск: Беларусь, 2020. – 175 с. – (Школьная бібліятэка).
  4. Калейдоском чудес: сборник произведений для внеклассного чтения в 4-м классе. В 3 ч. Ч.1 / сост. Н.В. Антонова. – Минск: Народная асвета, 2020. – 512 с.: ил. – (Школьная библиотека).
  5. Чехов А.П. Рассказы и пьесы: для детей ст. шк. возраста / Чехов, А.П. – Минск: Звязда, 2020. – 336 с. – (Школьная библиотека).