Внимание! Новая художественная литература

Цветы запоздалые: повести. – Минск: Мастацкая лiтаратура, 2014. – 543 с.

Нявеста для Базыля: казкі / уклад. А.В. Стрынчан. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2017. – 214 с.: іл. – (Беларуская аўтарская казка).

Максім Багдановіч / укладальнік Міхаіл Бараноўскі. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2021. – 328 с. – (Жыццё знакамітых людзей Беларусі).

Дзіцычы атлас Беларусі. Звяры. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2021. – 64 с.: іл.

Токарева И.А. Детям о финансах, или Приключения Тима, Банкира и Грабителя: для детей младшего и среднего школьного возраста / Ирина Токарева; художник Е.А. Крейдич. – Минск: Народная асвета, 2020. – 39 с.: ил. – (Сказки для вундеркиндов).

Герои Беларуси: очерки / составитель И.Н. Осинский. – Минск: Мастацкая лiтаратура, 2015. – 271 с.: ил

Бучынская Н.С.  Атракцыёны для вадзянікоў: былі і небыліцы пра жыццё надволнае і падводнае / Наталля Бучынская; іл. Андрэя Пазняка. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2015. – 80 с.: іл.

Лукша В.А.  І родны дом, і цэлы свет: паэзія / Валянцін Лукша. – Мн.: Маст. лiт., 2006. – 254 с. – (Беларуская паэзія ХХ стагоддзя).

Светлых дзён хараство: зборнік паэтычных твораў для вывучэння беларускай літаратуры ў 10-м классе / укладальніца Аксана Спрынчан. – Мінск: Мастацкая лiтаратура, 2021. – 334 с. – (Школьная бібліятэка).

Сборник для чтения в 4 классе. Часть 2: для детей младшего школьного возраста / сост. И.Л. Селивёрстова. – Минск: Беларусь, 2021. – 407 с. – (Школьная библиотека).

Мой народ, мая Айчына: зб. празаіч. тв. для вывучэння беларус. літ. у 10-м кл.: для ст. шк. узросту. – Мінск: Беларуская Энцыклапедыя імя Петруся Броўкі, 2021. – 448 с.: іл. – (Школьная бібліятэка).

Горький М. Избранные произведения: для детей ст. шк. возраста / Максим Горький; сост. Наталья Щербакова. – Минск: Звязда, 2021. – 504 с. – (Школьная библиотека).

Зборнік для чытання ў ІV класе. Частка 2: для дзяцей малодшага школьнага узросту / склад. Н.У. Антонава. – Мінск: Беларусь, 2021. – 224 с. – (Школьная бібліятэка).